Itt a nyár, jó idő, végre több időt együtt tölthet a calád és elindul a nyaralás-szezon is. Felnőttként gyerek nélkül ezt az ember elintézi sokszor annyival, hogy á, nem kell semmi. De gyerekkel már nem biztos, hogy ez a jó megoldás az útipatika összeállításához. Van tapasztalatom :-)
Szóval alapvetően háromféle szülő van :
- nem viszünk magunkkal semmit ( nem vonzom be magamnak a bajt azzal, hogy még fel is készülök rá)
- komoly útipatikával utazik
- köztes átmenet : jól átgondolt készlettel indul nyaralni
Korábban én is úgy voltam vele, hogy nem kell gyógszer gyerek mellett, mert majd úgy is van ügyeletes patika. Azóta inkább van egy alap túlélőkészletem és azzal megyünk :-).
Alap útipatika
Érdemes végiggondolni, hogy a mi gyerekünknél mi a leggyakoribb probléma és arra készülni. Nálunk ez általában az orrfolyás, köhögés, kezdődő nátha ( és általában a legtöbb családban ezek az alap tünetek). Ennek megfelelően a mi útipatikánkban ezek vannak :- C-vitamin
- köhögésre valami ( van egy gyógynövényes borzasztó ízű szerünk és egy olyan köhögésre, ami allergia szerű )
- lázcsillapító ( lázmérőt azért nem írom, mert én már ismerem annyira a gyereket és a viselkedését, hogy tudom mikor van csak hőemelkedése és mikor már láza)
- mellkasra, hátra kenhető légzéskönnyítő krém
- orrcsepp
- néhány darab sebtapasz
Bővített útipatika:
- orrszívó ( kézit vigyünk, hiszen a porszívóra csatlakoztathatóhoz elég körülményes porszívót szerezni egy szállodában )
- hasmenésre, hányásra valamilyen szer ( ez főleg a medditerrán országokban jöhet jól, ahol nem mindenhol ajánlott a csapvíz fogyasztás pl., de mindent megnyalogató kisgyerekkel sem jön rosszul).
Egyéb hasznos ötletek :
- ha belföldön utazunk, akkor kérhetünk receptet a gyerekorvostól és ha szükséges, akkor váltjuk ki a szert
- antibiotikummal és komolyabb gyógyszerekkel nem érdemes készülni, mert ilyen esetben inkább lássa orvos a gyereket először
- a rendszeresen szedett gyógyszereket viszont ne felejtsük itthon és külföldi utazás esetében érdemes az eredeti dobozában magunkkal vinni őket. Gond esetén kórházban orvosnak meg tudjuk mutatni, hogy mit szed a gyerek ( nem minden országban ugyanazon a néven vannak forgalomban a gyógyszerek) illetve repülős utazásnál kérhetnek a gyógyszerről papírt is ellenőrzésnél.
- nyáron ne felejtsük el a fényvédő krémet, leégésre valamilyen krémet
- mindig biztosítással utazzunk( több százezer forintba is kerülhet egy sima rutin vizsgálat is külföldön, amennyiben nem kötünk biztosítást)
- az útipatikát a kézipoggyászba tegyük!