Élet két gyerekkel, sok ötlettel.

Kétpöttöm

Kétpöttöm

Bőrradír házilag

2016. szeptember 02. - Kétpöttöm

Volt egy idő( 20-s éveim elején), amikor rengeteget költöttem én is mindenféle csodakozmetikumra, amíg rá nem jöttem, hogy egyrészt az vagyok, amit megeszem és iszom illetve amíg először nem keltem fel reggel piros foltokkal az arcomon egy újabb csodakrém kipróbálása után.

23 évesen Angliában au-pairkedtem, ahol bedőltem mindenféle reklámnak és megvettem minden szépen csomagolt kozmetikumot. Aztán jött az első pofon, amikor egyik reggel vörös foltokkal az arcomon ébredtem. A patikában közölték másnap, mire eltűntek a foltok és emberek közé merészkedtem, hogy valamire allergiás vagyok az összetevők közül és javasolják, hogy minél kevesebb összetevős kence-ficét kenjek magamra. És ajánlották a Holland&Barrett üzletet az utca túloldalán.

Ahová át is fáradtam és mutattak egy sort, ahol találok természetes összetevős kozmetikumokat és alapanyagokat, ha én akarom elkészíteni magamnak, amit magamra is kenek. Megvoltam döbbenve: van csináld magad kozmetikum ?!

Ezek után irány haza és kezdetét vette egy most már több mint tizenéves utánaolvasás, érdeklődés, tanfolyamra járás, kísérletezgetés stb..  És ma már nemcsak a háztartásban igyekszem egyre kevesebb készen vásárolt, vegyszeres dolgot vásárolni, de jó alaposan meg nézem mit veszek meg és ha lehet, inkább magam készítem itthon, amit magamra kenek. Persze időnként engedek a csábításnak, de ma már remek natúr, természetes, bio stb. krémek kaphatók . Évekig The Body Shop, Hauschka rajongó voltam.

Ehhez vagy van valakinek kedve, mármint készíteni otthon  vagy nincs ( amit megértek, mert lehet vele pepecselni). De az tény, hogy a kevesebb néha több és egy mandulaolaj arclemosónak kíválóan alkalmas és tudom mi van benne, míg eközben a bolti arclemosó legalább 50 féle anyagot tartalmaz ( virágnyelven elnevezve, hogy nehogy rágyere, hogy mi az).

[caption id="attachment_216" align="aligncenter" width="655"]bőrradír házilag Bőrradír házilag[/caption]

Szóval, ha valaki egyszerűen csak gyors megoldást keres a problémájára (mert elfogyott az arcradír otthon és kell egy instant, gyors megoldás) vagy ne adj isten ismerkedne a házilag készült kozmetikumokkal, akkor érdemes a bőrradírokkal kezdeni, mert ezekhez sokszor már minden ott van a konyhában. Csak jól körbe kell nézni :-)

Alap bőrradír recept

  1. 1 csésze só ( tengeri, finom szemű só )
  2. 1/4 csésze olaj ( ízesítetlen extra szűz oliva vagy kókuszolaj pl.)
Én só párti vagyok alapvetően, de ugyanezt el lehet készíteni cukorral is, bár ahhoz már nád, kókusz és mindenféle egyéb extra cukrot javasolnak.

Amiért nekem a só jobban bejön, annak az oka az , hogy évről évre látom, hogy a sós tengeri víz milyen csodákat művel az ember bőrével. Ennyire egyszerű a magyarázat :-)

Citromos bőrradír recept

  1. Alaprecept
  2. 3-4 csepp frissen préselt citrom
A citromot lehet helyettesíteni mandarinnal vagy naranccsal. Citrusok használata esetén arra azonban figyelni kell, hogy fényérzékennyé tehetik a bőrt és foltosodást okozhatnak. Szóval ezeket én inkább télen szoktam használni, biztos ami biztos.

 

Levendulás bőrradír recept

  1. alaprecept
  2. szárított, jó minőségű levendula vagy 1-2 csepp  levendulaolaj
Amikor készítjük ezeket, elsőre nem tűnhetnek nagyon illatosnak, de bánjunk módjával az illat adagolásával, mert akár már egy fél óra pihentetés után is nagyon töménynek tud tűnni, ha fél üveg levendulaolajat beleöntünk bármibe. És azt már nem tudjuk visszacsinálni.

 

Rózsás bőrradír recept

  1. alaprecept
  2. szárított, jó minőségű rózsa vagy 1-2 csepp  rózsaolaj
A szárított növények érkezhetnek akár a saját kertünkből is, hiszen ott biztosan tudhatjuk, hogy nem vegyszerezett és nem sűrű forgalmú út mellől szedték.

Én egyébként egyszerre csinálok nagyobb mennyiségű alapreceptet, ami elég 2 hónapra biztosan és vagy azt használom arcra, testre, lábra vagy vezsek ki belőle, amennyire éppen szükségem van és keverek bele valami extrát, hangulattól függően.

Ha valami nagyon különleges, tápláló alapreceptet szeretnénk, akkor az alapolajat lehet helyettesíteni más, kozmetikában is használt olajokkal, attól függően, milyen a bőrünk és mit szeretnénk elérni.

Mindegyik olaj sokmindent tud, én most azt írom le, amiért én szeretem őket:

  • mandulaolaj/ kimondottan száraz, vízhiányos bőrre javasolják; babáknál is használható; bőrpuhító; nem tömíti el a pórusokat/
  • sárgabarackmag-olaj /száraz, vízhiányos bőr ápolására, de nagyon jól tolerálja a zsíros bőr is; anti-aging kozmetikumokba nagyon ajánlják /
  • jojobaolaj /megköti a felszíni nedvességet; tartósan hidratál; zsíros, pattanásos bőr nagyon kedveli; bababőrre kimondottan ajánlott/
  • avokádoolaj/ hidratál; csökkenti a felületi és mélyrétegi vízhiányt; viszont picit eltömíti a pórusokat/
 

Az extrém tulajdonságokkal bíró olajok, amelyek már jóval drágábbak is az alapolajoknál:

  • gránátalmamag-olaj
  • argánolaj
  • vadrózsaolaj
Ezeket az utóbbi időben előszeretettel adják hozzá a kereskedelmi forgalomban kapható, nagy nevű márkák krémjeihez, azzal a reklámszöveggel: hogy tartalmaz egy csepp mandulaolajat vagy a gazdag xy olajban. Aztán ha megnézzük az összetevő listát, akkor valóban szerepelnek rajta, de a lista legvégén. Ami annyit tesz, hogy kb. 0,01%-ban talán már van az összetevők között.

A bejegyzés trackback címe:

https://ketpottom.blog.hu/api/trackback/id/tr5714095981

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása